História a vznik klubu - HKL Bratislava - Hokejový klub Bratislava

Prejsť na obsah

História

HŠ GURYČA - Hokejová škola, 11 rokov skúseností, úspechov a poctivej trénerskej práce.

HŠ GURYČA
bola založená ako prvá Bratislavská súkromná hokejová škola v roku 2000, pod vedením  skúseného trénera Ing. Břetislava Guryču a syna Romana. Dôvodom vzniku bola snaha vytvoriť pre deti, ktoré začínajú s hokejom kvalitné tréningové podmienky, ktoré v tom čase neponúkali hokejové kluby. Poctivá trénerská práca a spokojnosť rodičov, prinesla svoje ovocie a krátko po založení záujem o hokejovú školu neustále narastal. Veľmi úspešné a obľúbené boli aj letné campy ktoré sme organizovali vo Zvolene, Žiline a Hamuliakove. Do sezóny 2011-2012 sme pôsobili na ZŠ Ružinov, kde sme našli výborné podmienky pre výchovu najmenších hokejistov aj vďaka spolupráci s RŠK. Vzhľadom ale k obmedzeným možnostiam daľšieho rozvoja našej činnosti, predovšetkým ohľadne počtu a časov tréningových hodín v Ružinove, sme sa rozhodli presídliť na ZŠ v Lamači. V súvislosti s touto zmenou prišiel zároveň vhodný čas na transformáciu hokejovej školy na hokejový klub HKL Bratislava.

HŠ GURYČA 2004
HŠ GURYČA 2005
HŠ GURYČA 2006
HŠ GURYČA 2008
HŠ GURYČA Camp ZVOLEN 2010
HŠ GURYČA 2010-2011

HKL Bratislava

HKL Bratislava hokejový klub vzniká v roku 2012 z hokejovej školy HŠ Guryča. Cieľom klubu je nadviazať na dobré meno a kvalitnú športovú prípravu detí v kategórii predprípravka a prípravka. Okrem kvalitnej tréningovej činnosti sa chceme zúčastnovať aj na zápasoch a turnajoch, akonáhle to umožní dotatočný počet detí v jednotlivých kategóriach. Samozrejme začíname úplne od začiatku, ale dúfame že nám zachováte vašu priazeň a spoločným úsilím postavíme klub na nohy. Držíme si palce!

HKL Bratislava - Hokejový klub Bratislava o.z.,  od Januára 2016 sa hokejový klub HKL Bratislava transformuje na občianske združenie, s cieľom pokračovať a rozvíjať činnosť mládežníckeho hokejového klubu. Hlavnou činnosťou je vytváranie podmienok pre výchovu a športové napredovanie detí a mládeže v ľadovom hokeji. V súčastnosti sa venujeme predovšetkým mládežníckemu hokeju v kategóriách predprípravka, prípravka, mladší žiaci, starší žiaci a kadeti.


9. 11. 2022
All rights reserved. Copyright HKL Bratislava 2020/2021. Aktualizované
Návrat na obsah