Tréneri - HKL Bratislava - Hokejový klub Bratislava

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Klub

Ing. Roman Guryča /trénerská licencia B/ hlavný tréner a metodik klubu, začínal s hokejom ako 6 ročný v klube Slovan Bratislava. V kategóriách mladších a starších žiakov vybojoval 1 a 3 miesto na majstrovstvách Slovenska a v kategórii mladšieho dorastu sa prebojoval až do finále majstrovstiev Československa. Neskôr dal prednosť štúdiu na stavebnej fakulte vysokej školy technickej v Bratislave. Svoju aktívnu hráčsku činnosť ukončil v kategórii staršieho dorastu. Po vzore svojho otca pokračoval v aktívnej trénerskej činnosti ako asistent pri mládeži v Taliansku. Neskôr sa stal spoluzakladateľom hokejovej školy HŠ Guryča, ktorá pôsobila 10 rokov v Ružinove a pôsobil taktiež pri žiackych družstvách v HK Ružinov. Trénovaniu detí sa venuje aktívne od roku 1999. Je spolu so svojím bratom Igorom zakladaťeľom hokejového klubu HKL Bratislava, v ktorom pôsobí ako hlavný tréner, metodik a prezident klubu.

Mgr. Stanislav Šenšel /trénerská licencia A/, hokejovo vyrástol v HK 91 Senica, kde hrával od svojich 8 rokov. Hrával 1.ligu dorastencov. Popri trénovaní mládeže sa ďalej venuje hokejbalu, florbalu, futbalu a tenisu. V klube pôsobí od Septembra 2012 a postupne si počas štúdia osvojil metodiku a získal praktické skúsenosti pri tréningu hokejovej mládeže. Úspešne ukončil magisterské štúdium na FTVŠ UK (Trénerstvo ľadového hokeja a učiteľstvo telesnej výchovy) a momentálne sa profesionálne venuje trénerskej práci v našom klube.


Bc. Jakub Štofko tréner - asistent, hokejové začiatky siahajú do Lučenca, kde ako 6 ročný začal hrať hokej v predprípravke. Do príravky nastúpil v klube HKM Zvolen kde hokejovo vyrastal v ŠHT (športovej hokejovej triede) až do dorastu. Počas tohto obdobia hosťoval v kluboch ako MšHK Prievidza, HC Lučenec a navštívil viacero zahraničných turnajov v USA, Nemecku, Česku, Slovinsku, Maďarsku a Poľsku. Nasledujúce obdobie dorastu a juniorky strávil v bratislavskom HK 99 Ružinov (extraliga dorastu, 1.liga juniorov). Študuje na FTVŠ UK (Trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy - so zameraním na hokej) v 2. ročníku magisterského štúdia. V našom klube pôsobí od Septembra 2014 kde si postupne osvojuje metodiku a získáva praktické skúsenosti pri tréningu hokejovej mládeže.

Daniel Guryča tréner - asistent, prvé krôčiky na ľade robil na zimnom štadióne v Ružinove, kde ho priviedol jeho starý otec, dlhoročný skúsený tréner Břetislav Guryča. S hokejom sa začal zoznamovať v hokejovej škole HŠ Guryča ktorú založil starý otec Břetislav a otec Roman. Postupne prešiel všetkými mládežníckými kategóriami hokejového klubu HK 99 Ružinov. S dorastom vybojoval pre HK 99 Ružinov postup do extraligy. V klube HOBA Bratislava pôsobil v súťaži juniorov v 1. lige a jednu sezónu v extralige. Po ukončení gymnázia sa rozhodol pre štúdium na FTVŠ UK smer trénerstvo ľadového hokeja. Ako hráč pôsobí v sezóne 2017/2018 v teame Diplomats Pressburg a za FTVŠ UK sa zúčastnil turnaja vysokých škôl na ktorom obhajili prve miesto. V klube pôsobí aktívne štvrtú sezónu pri trénovaní mládeže, kde získava prax a potrebné skúsenosti.


 
10. 3. 2019
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky