História a vznik klubu - HKL Bratislava - Hokejový klub Bratislava

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Klub

História

HŠ GURYČA - Hokejová škola, 11 rokov skúseností, úspechov a poctivej trénerskej práce.

HŠ GURYČA
bola založená ako prvá Bratislavská súkromná hokejová škola v roku 2000, pod vedením  skúseného trénera Ing. Břetislava Guryču a syna Romana. Dôvodom vzniku bola snaha vytvoriť pre deti, ktoré začínajú s hokejom kvalitné tréningové podmienky, ktoré v tom čase neponúkali hokejové kluby. Poctivá trénerská práca a spokojnosť rodičov prinesla svoje ovocie a krátko po založení záujem o hokejovú školu neustále narastal. Veľmi úspešné a obľúbené boli aj letné campy ktoré sme organizovali vo Zvolene, Žiline, Hamuliakove. Do sezóny 2011-2012 sme pôsobili na ZŠ Ružinov, kde sme našli výborné podmienky pre výchovu najmenších hokejistov aj vďaka spolupráci s RŠK. Vzhľadom ale k obmedzeným možnostiam daľšieho rozvoja našej činnosti, predovšetkým ohľadne počtu a časov tréningových hodín v Ružinove sme sa rozhodli presídliť na ZŠ v Lamači. V súvislosti s touto zmenou prišiel zároveň vhodný čas na transformáciu hokejovej školy na hokejový klub HKL Bratislava.

HŠ GURYČA 2003
HŠ GURYČA 2004-2005
HŠ GURYČA 2005-2006
HŠ GURYČA 2006-2007
HŠ GURYČA Camp ZVOLEN 2008
HŠ GURYČA 2010-2011

HKL Bratislava

HKL Bratislava hokejový klub vzniká v roku 2012 z hokejovej školy HŠ Guryča. Cieľom klubu je nadviazať na dobré meno a kvalitnú športovú prípravu detí v kategórii predprípravka a prípravka. Okrem kvalitnej tréningovej činnosti sa chceme zúčastnovať aj na zápasoch a turnajoch, akonáhle to umožní dotatočný počet detí v jednotlivých kategóriach. Samozrejme začíname úplne od začiatku, ale dúfame že nám zachováte vašu priazeň a spoločným úsilím postavíme klub na nohy. Držíme si palce!

HKL Bratislava - Hokejový klub Bratislava o.z.,  od Januára 2016 sa hokejový klub HKL Bratislava transformuje na občianske združenie, s cieľom pokračovať a rozvíjať činnosť mládežníckeho hokejového klubu. Hlavnou činnosťou je vytváranie podmienok pre výchovu a športové napredovanie detí a mládeže v ľadovom hokeji.


 
10. 3. 2019
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky